ÇATALKAYA KÖYÜ KALKINDIRMA VE GÜZELLEŞTİRME DERNEĞİ

BÜYÜK ZAFERİMİZİN YILDÖNÜMÜNÜ KUTLUYORUM

“30 Ağustos, düşmanın püskürtülerek, sonunda denize döküldüğü ve Türkiye Cumhuriyeti’nin temeline ilk harcın konulduğu gündür. 30Ağustos Türk Ulusunun küllerinden yeniden doğduğu gündür. 30 Ağustos Türklerin sonsuza kadar Anadolu’nun gerçek sahiplerinin, son kez kanıtlandığı gündür.  Özgürlüğün, laik cumhuriyetin, demokrasi ile sosyal hukuk devletinin müjdecisi olan 30 Ağustos, ümmetten millete giden uzun ve sorunlarla dolu yolun inançla, kararlılıkla aşıldığı gündür. 30 Ağustos tam bağımsızlıktır, toprak bütünlüğüdür, birliktir, dirliktir, kardeşliktir.
Türkiye Cumhuriyeti; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, yurdunu seven, ülkesine inanan ve kendini ulusuna adayanların mirasıdır. Bu mirası geleceğe taşıyabilmek için, uğrunda büyük bedeller ödenen güzel yurdumuza ve bağımsızlığımıza her koşulda sahip çıkmalı, Cumhuriyetimizi nitelikleri ve kazanımlarıyla yaşatmanın, hepimizin ortak sorumluluğu olduğunu unutmamalıyız. Türkiye’nin sağlam temeller üzerinde yükselebilmesi için çocuk ve gençlerimize Cumhuriyet’in felsefesini, ulusal değerlerimizi ve tarihimizi iyi öğretmeliyiz. Onların, Yüce Önder’i kendine örnek alan, aklı ve bilimi rehber edinen, yeniliklere, gelişmelere ve değişimlere açık bireyler olarak yetişmelerini sağlamalıyız.
Bu söz ve duygularla, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını minnet ile anıyor, Yüce Türk Milleti’nin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum.”